Cilt Bakımında Sık Yapılan Hatalar

Cilt bakımı ihmale gelmez. Bakım yaparken doğru adımları uygularsanız cildiniz canlı görünür ve her zaman genç kalır. Cildinize bakarken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Bunların içinde en önemlisi dışarı çıkarken güneş kremi kullanmaktır. Yaz ve kış ayında mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. Su cildin en önemli ihtiyacıdır. Gün içinde üç litreye yakın su tüketmeniz gerekir. Su ile toksinler atılır ve cilt gözenekleri küçülür.

Cildinize Bakım Yaparken Bu Hataları Yapmayın

Makyajı çıkarmadan uyuduğunuz zaman gözenekleriniz tıkanır ve cildiniz daha erken yaşlanır. Yatmadan önce makyajınızı temizlemeli ve uyumalısınız. Uykunuzu iyi almadığınız cildiniz yorgun görünür ve mat durur. Düzenli uyumanız cilt sağlığınız için çok önemli. Cilt bakımı denilince sadece yüzünüz aklınıza gelmemeli. Sırtınız, elleriniz, bacak ve kollarınızın bakımını ihmal etmemelisiniz.

Cilt tipinize uygun doğru nemlendiricileri kullanmanız ise çok önemli. Cildinizi düzenli nemlendirmezseniz kurur ve pul pul dökülür. Cilt soyma yani peeling işlemlerini çok sık uygulamayın. Peeling işlemi sonrasında ciltte bulunan besleyici yağları yok edersiniz. Cilt tabakası üzerinde bulunan yağlar cildi korur. Peeling işlemi sık yaparsanız yağlar yok olur ve cildiniz erken kırışır.

Duş alırken aşırı sıcak sudan kaçının. Çok sıcak su cildin düşmanıdır. Çok sık banyo yaptığınız zaman cildiniz susuz kalır ve daha çabuk kurur. Gün içinde aşırı makyaj yapmaktan kaçının. Makyaj yaparken kaliteli makyaj ürünleri kullanmaya çalışın. Cep telefonlarınızın yüzeyini ise her zaman temizleyin. Telefon üzerinde biriken kirler cilde zarar verir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir