Adele Tescilli Sirtfood Diyeti

Diyet ve zindelik odaklı kararlar çılgınca popülerdir ve bunun sonucunda sağlık odaklı yayınlar, her yıl bu hedeflere hitap eden planları sunar.  Zayıflama garantili diyet hikâyeleri yazılır. Çoğu kişi bir anda heyecanlanıp bu diyetlere başlasa da sonunu gören nadirdir. Medyada bitter çikolata ve kırmızı şarap ile dikkat çeken son diyetimiz ise Sirtfood!

diyet

diyet

Sürdürülebilir Beslenme Diyeti

Şarkıcı Adele, kilo verme odaklı değil sürdürülebilir bir beslenme programı istiyordu. 2014 yılından itibaren 2 yıl süren bir program içinde bahsi geçen diyeti hayata geçirdi, ancak liste diyetleri gibi bir yemek planını izlemedi, hatta kalorileri saymadı! Sağlıklı zayıflaması ve vücudunu ideal forma getirebilmesi için, egzersiz antrenörü Pete Geracimo tarafından kendisine verilen bir dizi kuralı uyguladı ve başardı.

Çelişkili Sirtfood Diyeti

Beslenme uzmanları Aidan Goggins ve Glen Matten’in 2016’da yayınlanan The Sirtfood diyet kitabı, ünlü bir kişinin uygulaması ile popüler hale gelen diğer diyet kitapları gibi çok ses getirdi. Diyetin çıkış noktası olan Sirtüin hücreleri (çeşitli hastalıklarda önemli rol oynayan çok sayıda enzim ve proteinlerin modifiye edilmesi için insan vücudunda da bulunan enzim grupları) aktive edildiğinde hem hızlı yağ yakma ve hem de hücrelerin yenilenmesi gerçekleşiyor.

diyet yapmak

diyet yapmak

Diyet programı ile ilgili ayrıntılara girmiyoruz (çarşaf çarşaf yayınları bulabilirsiniz) Bununla birlikte, diyet hakkında yapılan savlarda bu etkinin hücresel seviyede olumlu olduğu ancak vücutta oluşabileceği kanıtlanmamış bir şey olduğu ve bedeninizin nasıl çalıştığını değiştireceğini gösteren hiçbir bilim olmadığı yönünde. Özetle, bu beslenme planı, janjanlı paketlerde sunulan düşük kalorili bir diyetten öteye gitmiyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir