Cilt Lekeleri için Doğal Maskeler

Özellikle güneş ışınlarından dolayı ciltte meydana gelen güneş lekeleri çoğu insanın kabusu olabiliyor. Tabi ki bu lekelerin önlenmesi ya da azalması adına yapılacakların listesinin en başında güneşin tam tepede olduğu vakitlerde dışarı çıkmamak ya da yüzümüzü korumak geliyor. Bunların dışında doğadan gelen mucizevi besinlerle yapılan maskeler de güneş lekelerine çözüm olabiliyor.

Domates Maskesi

1 yemek kaşığı yulaf ezmesi, 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 doğranmış domatesle hazırlanan bu pratik maske güneş lekeleri için oldukça faydalı. Bütün bu malzemelerin blendırdan geçirilerek yapıldığı bu karışımı cildinizdeki lekelerinizin üzerine ince bir tabaka halinde sürmeniz ve 10 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla yıkamanız yeterli.

domates maskesi

domates maskesi

Yumurta Akı Maskesi

Yumurta akının cilt üzerinde yarattığı mucizeyi deneyimlemek için tek yapmanız gereken 1 yumurtanın akına 1 limonun kabuğunu rendeleyerek hazırladığınız maskeyi banyo yapmadan 1 saat önce yüzünüze uygulamak.

yumurta maskesi

yumurta maskesi

Bu maske cilt hücrelerinizin yenilenerek onarılmasını ve daha sağlıklı bir hale gelmesini sağlayacaktır.Cilt lekeleri için doğal yollarla hazırlanan bu maskeler ile yepyeni ve sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir