Çıt Çıt Saçlar Ve Temizliği

Saç modası sürekli değiştiriliyor. Bu değişken durumdan en az etkilenerek modayı takip etmek isteyenler kendilerince çözüm yollarına başvuruyorlar. Kaynak saç, postiş ya da çıt çıt bunlar arasında sayılabilir.

saç

saç

Çıt çıt saç saç uzatma sistemlerinden biri sayılır. Eklenecek saçların uçlarında saç yoğunluğuna göre bir, iki ya da üç klips bulunur. Saçlar kullanılmak istendiğinde klipslerden saçın köküne yakın bir kısmında saça tutturulur ve klipsler kilitlenir. Klipsli sistemi sayesinde çıt çıtlar istendiği vakit takılıp istendiği vakit çıkarılabilir. Bu nedenle kaynak saça oranla daha çok tercih ediliyor.

çıt çıt saç

çıt çıt saç

 

Ayrıca saçın doğal yapısına her hangi bir müdahale yapılmadan kullanılabiliyor olması da sevilmesinin bir diğer nedeni.  Çıt çıtın saçta daha sağlam kalması için saç köklerine krepe uygulanıyor. Böylece saça uzun süre tutunabiliyor.

Çıt çıt saç nasıl temizlenir?

Rüzgâr, toz ya da sigara dumanından kolayca etkilenebilmesi şikâyet edilen yönlerinden biridir. Çıt çıt saç yıkanabilir ancak yıkama esnasında dikkatli olunmalıdır. Hassas hareketlerle yavaşça ovarak yıkanmazsa kullanılabilirliği yok edilebilir. Çıt çıt saçları yıkamak için bir kaba ılık su konur ve şampuan ile karıştırılır.

çıt çıt saç modeli

çıt çıt saç modeli

 

Daha sonra çıt çıtlar su içinde yavaş hareketlerle yıkanır. Yine yavaş hareketlerle şampuandan arındırılır. Işıltılı ve hafif kalması için su dolu kaba şampuan gibi saç kremi konularak aynı şekilde yıkanabilir. Çıt çıt kısmından aşağı doğru kurutma makinesi kullanılarak kurutulabilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir