3d Mask Rinoplasti ve Avşar Maskesi

Burun, yüz estetiğini ve güzelliğini etki eden en önemli unsurdur. Günümüzde burun görüntüsünden memnun olmayan milyonlarca insan, yüz yapılarına daha uygun burun görüntüsüne kavuşmak için yüz ve plastik cerrahların yardımına başvuruyor. Burun estetiği, burunu daha şekilli ve yüze uygun hale getirme operasyonudur. Sağlığınız açısından önemli burun estetiğini yaptırırken bilmeniz gereken pek çok unsur var.

avşar mask

Burnunuzda deformasyon, eğiklik, nefes alma problemi, kaza ya da doğuştan gelen bir şekil bozukluğu varsa, burun estetiği yaptırarak daha estetik ve daha sağlıklı bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Burun estetiği yaptırmadan önce mutlaka Op. Dr. Yakup Avşar gibi bu alanda uzmanlaşmış, tecrübeli bir doktora muayene olun. Muayene sonrasında doktorun yönlendirmeleri doğrultusunda istediğiniz burun görüntüsüne kavuşmak için burun estetiği yaptırabilirsiniz. Operasyon sonrasında daha sağlıklı ve daha estetik görüntüye sahip olacaksınızdır.

3D Maske Print Teknolojisi İle Estetik Öncesinde Kendinizi Görün

Gelişen teknoloji burun estetiği uygulamalarına olumlu pek çok etki etti. Renkli 3D print kullanılarak, yüz ve vücuda uygun 3d maske üreten 3D baskı teknolojisini günümüzde burun estetiği için de kullanılmaya başlandı. 3D yazıcısını kullanarak yüz ve vücudun maskesini oluşturan Op. Dr. Yakup Avşar dünya çapında başarı ile adından söz ettirmiştir. Dünya çapında başarı elde eden Türk cerrah ve tıp dünyasına kazandırdıkları, İngiliz haber ajansı Reuters da geniş yer bulmuştur.

3d mask print teknolojisi, estetik operasyonu öncesinde ameliyat olacak kişinin yüzünün tamamı 3D printden geçiriliyor. Printen elde edilen görüntü üzerinde doktor yönlendirmesinde ve hastanın istekleri doğrultusunda düzenleme yapılıyor. Daha sonra 3D printten elde edilen yüz şekli operasyondan sonra hastanın kavuşacağı yüzün bire bir aynısıdır. Bu teknolojinin sunduğu en önemli avantaj, hasta operasyon öncesinde nasıl görüneceğini bilmesidir. İsteği doğrultusunda değişiklikler yapılabilir. Acısız işlem sonrasında daha sağlıklı görüntüye kavuşabilir. Op. Dr. Yakup Avşar’ın geliştirdiği bu teknoloji sadece yurtiçinde değil yurtdışında da yoğun ilgi görüyor. Yurtdışından gelen pek çok insan 3D maske uygulamasını yaptırıyor.

Avşar Mask

Rinoplasti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Rinoplasti, burnun görünüm ve işlevini iyileştirmek amacıyla burnun kıkırdağını ve kemiğini yeniden şekillendirilerek yapılan önemli tıbbi müdahaledir. Bu operasyonun temel amacı, burnun yüzde daha sağlıklı ve estetik görünmesini sağlamaktır. Yapılan rinoplasti operasyonu sonrasında sadece burun değil yüz de daha sağlıklı ve daha estetik görünüme kavuşacaktır.

Operasyon öncesinde ameliyatı gerçekleştirecek olan doktora, kronik hastalıklarınız hakkında bilgi vermelisiniz. Bu rahatsızlıklar göz önüne alınarak müdahale edilmelidir. Aksi takdirde operasyondan sağlığınız olumsuz etkilenebilir. Rinoplasti esnasında herhangi bir acı ya da sızı hissetmezsiniz. Plastik cerrahide en çok yapılan burun ameliyatı, zor bir operasyondur. Ama gelişen teknoloji sayesinde kısa süreli operasyonlardan birisi haline gelmiştir.

Rinoplasti operasyonu gelişmiş teknoloji sayesinde yüzdeki morlukları minimuma indirdi. Genellikle gözaltlarında meydana gelen bu durum geçen yıllarda yapılan operasyonlara kıyasla oldukça alt seviyelere inmiştir. Operasyon sonrasında yüzdeki şişlik ve morlukların en hafif düzeyde ve hızla atlatılması için Hiloterapi maske uygulamasını ihmal etmemelisiniz.

Tamponsuz Burun Estetiği

Burun estetiğinde yaşanılan en büyük sorun ameliyat sonrasında kullanılan tamponlardır. Günümüzde gelişen teknoloji ile tamponsuz burun estetiği uygulanabiliyor. Burun eti büyümeleri ve burun kemik eğriliği yaşayanların yaptırmak zorunda olduğu burun ameliyatları sonrasında yaşanılan tampon sorunları artık tarihin tozlu sayfaları arasında yer alıyor.

Bu önemli sorun operasyonlar sonrasında oluşan cerrahi alan boşluklara, kanamayı durdurucu ve eriyebilen materyaller yerleştirerek ya da operasyon bölgesi açık bırakılarak aşılıyor. Açık bırakılan bölgede herhangi bir sorun yaşanmaması için özenli davranmalısınız. Operasyon sonrasında açık bırakılan bölge hassas olduğu için uzman denetiminde olmalısınız.

Op. Dr. Yakup Avşar resmi iletişim bilgileri
yakupavsar.com
facebook.com/avsarestetik
instagram.com/avsarestetik

Tel: +9 0 212 270 09 93

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir