Diyet Yaparken Pasta Yenir mi?

Diyet yapmanın en büyük zorluklarından biri, tatlıdan uzak durmaktır. Özellikle sık sık tatlı krizi yaşayanlar, sırf bu yüzden bile diyet yapmaktan kaçınırlar. Fakat belli şartlarla uzmanlar, kilo vermek isteyen kişilerin diyet döneminde pasta gibi tatlı ürünleri tüketmesinin herhangi bir sakıncası olmadığını belirtir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, pastadaki kalori oranın yüksek olmamasıdır.

diyet

diyet

Düşük Kalorili Pastalar Tercih Edilmeli

Pasta; içerisinde karbonhidrat, protein ve yağ gibi hem besleyici hem de kilo aldırıcı maddelerin bulunmasından dolayı kalorisi yüksek bir besindir. Dolayısıyla birçok kişi diyet döneminde pasta tüketmekten kaçınır. Fakat pasta dilimi ince tutulduğu ve bir gün içerisinde yalnızca bir dilim yenildiği sürece herhangi bir sorun oluşturmaz. Ayrıca pastanın üzerinde çok fazla kilo aldıran süslemeler varsa bunlardan uzak durulmalı ve mümkünse meyveli olanları tercih edilmelidir.

yemek

yemek

Kilo almamak için hazır satın almak yerine, evde düşük kalorili pastalar da yapılabilir. Örneğin sadece beyaz un yerine, beyaz ile esmer un da karıştırılabilir veya şeker yerine granül tatlandırıcı kullanılabilir. Böylece aynı lezzette fakat düşük kaloride pasta tüketmek mümkün hale gelir. Ayrıca light süt ve margarin tercih edilebilir; çikolata yerine ise tatlı meyveler kullanılabilir. Fakat bütün bu malzemelere rağmen kalorisi düşük diye dilim sayısı arttırılmamalıdır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir