Fon Perde Nasıl Kullanılır?

Kimi insanlara göre sade tasarımlarda yer almaması gereken, kimisine göre ise kullanıldığı salonun tüllerini ön plana çıkartabilen vurgulayıcı özelliklere sahip olan fon perdeler son dönemlerde dekorasyon içerisinde kendisine büyük bir yer bulmayı başarıyor.

Fon perde kullanmak, mekanlarınızı daha iddialı ve zengin gösterebilmeniz için deneyeceğiniz yöntemler arasındadır. Doğru renklerde kumaş çeşitlerinde fonu seçtiğiniz takdirde mekanlarınızı daha havalı bir atmosfere büründürebilirsiniz.

fon perde

fon perde

Fon Perde Deseni Nasıl Seçilmeli?

Oturma odalarınız için fon perde satın almak istiyorsanız, geometrik ya da asimetrik desenlerin üzerine işlenmiş olduğu modelleri seçebilirsiniz. Çiçekli ve ışıltılı bir model almak istiyorsanız bu tür desenlerin koltuk takımlarınızda olmasına da dikkat etmelisiniz. Koltuklarınızın sade tasarımlarını kolay bir şekilde değiştirmek istiyorsanız çiçek motifli koltuk kılıfları kullanabilirsiniz.

perde

perde

Desenli fon perdeleri seçerken tülünüzün mümkün olduğu kadar uzun, sade ve düz olmasına dikkat etmelisiniz. Yalnızca keten bir tül kullanmanız bile fon perdeler ile büyük bir uyum yakalayabilmeniz için yeterli olacaktır. Salonunuzda düz renkli bir fonun altına da hafif desenli bir tül kullanmanızda bir sakınca yoktur. Aşırıya kaçmamak şartıyla bu yöntemi de kullanabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir