Dokunmatik Ekran Nasıl Temizlenir?

Bilindiği gibi dokunmatik ekran telefonlar ve tabletler günümüzün vazgeçilmez ürünleri arasında. Öyle ki, artık onlar olmadan insanların tüm işleri ve hayatı aksayacak bir durumda. Hal böyleyken, bu teknolojik aletlere ihtiyaç her zaman bulunuyor ve fiyatları ucuz olmadığı için de bakımlarına dikkat etmek gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de dokunmatik ekran temizliği.

dokunmatik

dokunmatik

Dokunmatik Ekran Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dokunmatik telefon ve tabletler veya bilgisayar ekranları kolayca tozlanabildiği için sık sık temizliğini yapmak gerekiyor. Çünkü ekran üzerindeki biriken tozlar, bir süre sonra ürünün sistemine de zarar vermeye başlıyor. Ayrıca bilinçsizce yapılan bazı temizleme işlemleri de ekran görüntüsüne ve ömrüne uzun vadede oldukça büyük zararlar verebiliyor.

dokunmatik ekran nasıl temizlenir

dokunmatik ekran nasıl temizlenir

Dokunmatik ekranlı eşyaları ya da bilgisayar ekranını temizlerken kullanılacak en etkili yöntem, ekranı mikro fiber bez ile temizlemektir. Bu bezler, her markette kolayca bulunabilir ya da gözlükçülerin verdiği gözlük kabı içinde bulunan küçük mikro fiber bezlerle de dokunmatik ekran temizliği kolayca yapılabilir. Eğer kuru mikro fiberle ekranı temizlemek zor oluyorsa, ekran için satılan özel temizleme jellerinden bir miktar beze dökülüp o şekilde temizlik yapılabilir.

Genelde yapılan bir hata olan ıslak mendil ile yapılan ekran temizliği ise, kesinlikle yanlış bir yöntemdir. Islak mendilin içerisindeki kimyasal maddeler ve bezin yapısı ekrana zarar verebilir ve daha büyük masraflar ortaya çıkabilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir