Çalışanlar İçin Diyet Önerileri

Her sabah erkenden kalkıp işe gidip akşam günbatımında eve dönerek zamanınızı geçirmeye başlayalı yıllar oldu. Ve siz fark etseniz de etmeseniz de, beslenmenizi artık belirli bir rutine bağlamış bir şekilde yaşıyorsunuz. İşte bu rutin ne kadar sağlıklı ise, siz de o denli iyi besleniyorsunuz ve yaşlılığınıza yatırım yapıyorsunuz demektir. Tabii ki bu durumun tersi gerçekleşiyorsa, sağlığınız açısından zor bir emeklilik dönemi sizi bekliyor demektir.

diyet

diyet

Çalışan pek çok insan, genç yaşların getirdiği avantajları çok rahat bir şekilde kullanıyor ve henüz 40’lı yaşlara gelmeden sağlığının dengesini bozmuş oluyor. Sabah kahvaltısı yerine poğaçalar ve bisküviler tüketiyor, öğle yemeklerini tost ile geçiştiriyor. Akşam olup eve gittiğinde ise, yağlı ve salçalı yemeklere hücum ediyor. Yani öğünlerin en kralının kahvaltı olduğunu bile bile bunu yapabiliyor.

ofis diyeti

ofis diyeti

Kahvaltı Neden Önemli?

Midenize ilk giren besinleri kahvaltıyla alırsınız. Kahvaltıda özellikle zeytin ve peynirin önemi büyüktür. Eğer evinizde kahvaltı yapacak vakti bulamıyorsanız, o zaman poğaça yerine peynir ve ekmek ya da sütlü ürünler ile lifli gıdalar tüketmelisiniz. Çünkü sabahları kaliteli gıdalar tükettiğinizde tüm gününüz için yetecek miktarda yağı, kalsiyumu ve proteini aldığınız için, akşam eve dönüşte kurt gibi aç hissetmezsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir