Ekol’den Öne Çıkan Soğuk Çekme Lama

Soğuk çekme lama; çelik sektörünün temel malzemelerinden biri olan demire şekil vermek için kullanılan bir işlem uygulamasıdır. Daha önce işlenmiş ya da sıfırdan alınan demirlere şekil verebilmek adına daha önce sıcak çekme işleminden geçmiş ve sıcak çekilmiş her hangi bir demir türünün tekrardan işlenen demir işlemlerine soğuk çekme adı verilir.

Soğuk çekme uygulamasının amacı demirin dış yüzeyindeki mukavemeti ile esnekliği ve dayanıklılığı sağlamaktır. Bu işlem sayesinde soğuk çekme lama adı verilen sonuç elde ediliyor. Lama demirleri yapısal çelik sektörü başta olmak üzere Köprü, baraj, sanayi, beyaz eşya, otomotiv, zirai alet imalatı ve benzeri gündelik işlerinde kullanılır.

Ekol Soğuk Çekme Demir Çelik A. Ş.

Çelik sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Ekol Soğuk Çekme Demir Çelik A.Ş. Firması, bin dokuz yüz doksan sekiz senesinden şimdiye kadar çelik sektöründe kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Yenilikçiliği, profesyonel çalışma kadrosu, kaliteli hizmeti ve çelik sektörüne yapmış olduğu büyük yatırımları ile tanınan Ekol Soğuk Çekme Demir Çelik A.Ş. Firması, çelik ile ilgili her tür ürüne anında cevap verebilmektedir. Türkiye’de faaliyet gösteren Ekol Soğuk Çekme Demir Çelik A.Ş. Firması, teknolojiyi yakından takip ederek kendini sürekli olarak geliştirdiği için bugün belirli bir üne sahip bir firmadır.

Öneri

Lama demirleri işlemlerine gerek duyan kişiler, çelik sektöründe kendini geliştirmiş dünya standartlarına uygun çalışan, her tür yapı çelik malzemelerin tedarikçisi olan ve çelik sektöründe epey yol kat eden firmaları tercih edilmelidir. Sıcak ya da soğuk çekme lama işlemini profesyonel bir işçilik ile yapan firmalardan biri Ekol Soğuk Çekme Demir Çelik A.Ş. şirketidir. Bu çelik sektöründe kaliteli bir hizmet sunan firmaya ulaşmak isteyen www.ekoldemir.com sayfasından ulaşabilirler.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir