Kanal Görüntüleme Robotları

Kanallarda meydana gelen tıkanıklıklar büyük problemleri de beraberinde getirebiliyor. Soruna neden olan kanalların açılması değil, tıkanıklığın kanalın hangi bölümünde meydana geldiğinin tespit edilebilmesidir. Bu çalışma bundan kısa bir süre öncesine kadar haftalarca sürebiliyordu. Ancak artık robotek robot ürünleri sayesinde kanal tıkanıklıkları kısa zamanda tespit edilebiliyor ve açılabiliyor.

Kanal Sorunlarını Görüntüleyen Robotlar

Bunu sağlayan ise kanal tıkanıklıklarının tespit edilebilmesi için geliştirilmiş olan robotlar! Bu robotlar kanalları görüntüleyebiliyor. Dolayısıyla sadece tıkanıklıklar değil kanallar içerisinde mevcut olan diğer problemler de görünebiliyor. Örneğin sızıntı tespiti, kaçak tespiti, çatlak tespiti gibi çalışmalar da tek bir görüntüleme işlemi ile hemen anlaşılabiliyor. Geriye yalnızca müdahale etmek kalıyor.

robotek robot

robotek robot

Robotlarda yüksek çözünürlük ve zoom yapabilme gibi özelliklerle donatılmış olan kameralar mevcut. Bu kameralar sayesinde hiçbir kazı çalışması yapılmasına gerek kalmıyor. Çünkü soruna neden olan bölge de anında görüntülenebiliyor ve yalnızca müdahale edilecek bölgede küçük çaplı bir kazı çalışmasının yapılması da yeterli olabiliyor. Kanal tıkanıklıklarında artık ileri teknoloji ile tanışma vakti geldi.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir