Zayıflamak İstiyorsanız Kefir Tam Size Göre

 

Kefir, kökleri Orta Asya Türklerine dayanan önemli ve yararlı bir içecek. İçinde bulunan mayalar sayesinde pek çok sağlık sorununa iyi geldiği gibi kanseri önlemede de önemli bir rol oynuyor.

kefir nedir

kefir nedir

Kefir sinir sistemini yatıştırıyor, depresyona iyi geliyor, sindirim sorunlarında da akla gelen ilk çarelerden biri. Yaraların çabuk iyileşmesi konusunda da yararlı olduğu gibi tok tutmasından ötürü de zayıflamayı kolaylaştırıyor.

Yulaflı ve Bademli Kefir

Kefirin tadı  pek çok insan için itici gelebilir. Aslında ayran sevenler kefiri de beğenerek içebilirler. Kefiri tatlandırmanın yolları var. Kefir yulaf ve bademle tüketildiğinde daha fazla tad alınabilir.

kefir

kefir

Ama kefiri şekersiz içmeli. Kefire şeker ilave edilmez. Sade olarak içilmelidir. Yulaf veya badem eklenerek kekremsi tadı yumuşatılabilir.

Kefir Protein Açısından Zengindir

Kalori miktarının düşük olması buna karşın tok tutması kefirle zayıflamayı kolaylaştırır. Kefir diyeti uygulanarak haftada 1 kilo verilebilir. Rahatlıkla günde 1 bardak içilmesi insanın enerji düzeyini de yükseltir ve onu hastalıklara karşı dirençli kılar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir