Evlerde Giyinme Odaları

Yeni konut anlayışı, farklı noktaların ortaya çıkmasına neden oldu. Gelişen dünyaya karşılık kendisini ileri doğru taşıyan konut sektörü, bu anlamda insanların da yoğun ilgisine mazhar olmayı başarmıştır. Özellikle ülkemizde son yıllarda çok büyük projeler gerçekleştirilmiş ve bakış açısı da bu alanda genişlemiştir.

Evlerde Giyinme Odaları

Evlerde Giyinme Odaları

Konut Anlayışında Son Nokta

Evlerin mimarisinde yapılan bazı değişiklikler, yeni kavramlarla tanışmamıza neden oldu. Ebeveyn banyo, bu kavramlarda en aşina olunanı olarak gözükebilir ama öyle birimler bu dönemde kazandırıldı ki, kullanılmaya başlandığında, herkes birbirine aynı şeyi söyler oldu, bu neden daha önceden yapılmadı. Giyinme odalarından bahsediyorum. Özellikle ebeveyn yatak odalarının genişlemesine neden olan bu odalar, birçok yükün ortadan kalkmasına sebep oldu.

Giyinme Odaları

Giyinme Odaları

Evlerinde böyle bir odaya sahip olmayan insanlarda, gerekli tadilat işlemlerine başladılar. Yatak odalarının bir kısmını alçıpen duvarla ördüler ve kendilerine bağımsız bir oda ortaya çıkardılar. Bu odanın içerisine yerleştirilen gömme dolaplar, yatak odasının açılmasını ve yaşam alanlarının bu manada genişlemesine neden oldu. Her yeni gün, yeni bir gelişmeye gebe, yenilikten korkmadan, sindirmek ve uygulamaya geçirmek gerekir.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir