Fast Food Yemekten Vazgeçmeden Kilo Verin

Diyet yaparken hamburger, pizza, sandviç gibi fast food türü gıdalardan uzak dururuz. İşte fast food gıdalar yemeye devam ederken kilo vermenin bazı küçük detayları. Bu küçük detaylar sayesinde işkence olmadan kilo verebileceksiniz.

 

Fast Food Yemek

Fast Food Yemek

İşte Fast Foodlu Küçük Detaylar

İlk olarak sıvı alınımına dikkat etmeniz. Çünkü kilo verme döneminde sıvı almak çok önemlidir. Çay, limonlu yeşil çay ve oldukça bol su için. İkinci olarak da fazla şeker tüketmeyin. Sağlıklı beslenme denildiği zaman şeker ve şekerli maddelerden uzak durun denilir. Sofra şekeri, esmer şeker ve sıvı şeker asla kullanmayın. Fast food gıdaları tüketirken doğru yiyeceği seçin. Örneğin doğru pizzayı. Öncesinde salata yemelisiniz arkasından 2 dilimden fazla pizza yemeyin.

Pizza gibi sandviçe de dikkat etmelisiniz. Dilimlenmiş tam tahıllı ekmek içene beyaz peynir, domates, kırmızı biber ile birlikte sandviç yapabilirisiniz.  Hamburgere çok dikkat edin çünkü her zaman şişmanlatma özelliği bulunuyor. Fakat sadece küçük boy ızgaralanmış tavuk ya da dana eti ile hazırlanan, az mayonez içeren hamburgeri ayran ile tüketebilirsiniz.

Fast Food

Fast Food

Kafeler de obezite olmanıza bir neden. Kafeler de yediğiniz salatalar bile masum değildir. Kahvaltıda en çok tercih edeceğiniz ikili; simit ve beyaz peynirdir. Sıcak kahveleri tercih edin. Küçük boy ve yağsız, kremasız olan kahveleri seçin ve tüketin.

 

.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir