Gebelikte Şifalı Bitkiler

Birçok derde deva şifalı bitkiler gebelik döneminde de yararlı ancak bu dönemde içtiğiniz bitkisel çaylara mutlaka dikkat etmelisiniz.

Bitki Çayları

Bitki Çayları

Bazı bitkisel çayların tüketimi kasılmalarınız arttırarak gebeliğinizi tehlikeye sokabiliyor. Bunun yanında gebelik döneminde sizleri sıkıntıya sokabilecek bitkisel çaylar bulantı, kusma, tansiyon problemi gibi rahatsızların artışına da neden olabiliyor.

Kuru İncir

Kuru İncir

Gebelik Döneminde İçtiğiniz Bitkisel Çaylara Dikkat!

Bazı şifalı bitkiler gebelikte zararlı olabiliyor. Bu zararlardan sakınmak için gebelik döneminde bitkisel çay alırken mutlaka içeriğini okuyun. Tanımadığınız ve bilmediğiniz bitkileri içeren çayları satın almamalısınız. Özellikle güvendiğiniz markaların çaylarını satın almaya özen gösterin.

Şifalı Bitkiler

Şifalı Bitkiler

Çünkü bitkisel çayların paketlenme ve saklanma koşulları da oldukça önem taşıyor.Günlük aldığınız miktara da mutlaka dikkat etmelisiniz. Abartmadan günde en fazla iki fincan tüketebileceğiniz, tanıdığınız bitkilerden oluşan bitki çaylarını tüketmenizde fayda var.

Hamilelikte Düzenli Beslenme

Hamilelikte Düzenli Beslenme

Limon, elma, ıhlamur, rezene, adaçayı, kuşburnu, keten tohumu, fesleğen, karanfil yağı, ardıç, Aloe Vera, Ginseng, melek otu, kafuriye, yasemin, safran, sinameki, lavanta ve kimyon gibi besinleri içeren çaylar gebelik döneminde rahatlıkla kullanabileceğiniz bitkisel çaylardandır ancak yine de kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir