Gençlerde Madde Kullanımı Nasıl Anlaşılır?

Günümüzde ne yazık ki madde kullanım yaşı oldukça hızlı bir şekilde düşmeye başladı. Birçok anne baba da bu konuya daha öncesinde olmadığı kadar özen göstermeye çalışıyor. Zamanında önüne geçilmediği zaman oldukça tehlikeli sonuçları beraberinde getirebilecek olan madde kullanımı ile alakalı ebeveynlerin bilmeleri gereken pek çok farklı şey bulunsa da bunların başında; madde kullanmakta olan birinin nasıl anlaşılacağı gelmekte.

madde

madde

Çocuklar ile Alakalı Her Detaya Dikkat Edilmeli

Genel olarak anne babaların yaptıkları en büyük hatalardan bir tanesi çocukları kendi hallerine bırakmak oluyor. Böyle olunca da çocuklar kötü niyetli kişiler ile bir araya gelebiliyorlar. Bu tarz durumların oluşmaması adına çocuklar çok fazla sıkılmadan incelenmeli, herhangi bir değişim durumunda hiç zaman yitirilmeden ilgili birimler ile iletişime geçilmelidir.

Madde kullanımına başlamış olan çocukların büyük bir kısmında oluşan ilk değişiklik, eski arkadaşların yerini yenilerinin almaya başlamasıdır. Bu kişiler onların maddeye çok daha rahat bir şekilde ulaşmasını sağlayacaktır.

madde kullanımı

madde kullanımı

Bununla beraber madde kullanmaya başlayacak olan gençlerde duygu değişimleri oldukça hızlı bir şekilde kendini gösterecektir. Yani kısa bir süre öncesinde mutlu olan genç hemen öfkeli ya da hüzünlü bir hale bürünecektir.

Görünürde herhangi bir şey satın almadığı halde parası yetmiyor, ders durumunda değişimler kendini gösteriyor ve sürekli yalnız kalmayı tercih ediyorsa; anne babanın dikkatli olması gerekmektedir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir