İlişkide Yapılmaması Gereken 9 Hata

Günümüzde ilişkiler çok çabuk ve kolay bir şekilde biter hale geldi. Günümüz çiftleri artık eskiye karşı çok daha sabırsız ve anlayışsız bir durumda. İnsanlar ilişkilerinde yapılmaması gereken şeyleri yapıyor ve bu da ilişkinin ilişki olmaktan çıkmasına sebebiyet veriyor. Belki her iki tarafta birbirini seviyor ama bu hatalar ilişkiyi soğutuyor.

aşk

aşk

Sürekli Beraber Olmayın

İlişkide yapılmaması gereken 9 tane hata sıralayacağız şimdi. Bu hatalar hem erkeğin hem de kadının gözünden değerlendirilerektespit edilen hatalar. İlk olarak benlik yer alıyor. Benlik elbette yanlış bir şey değildir. Fakat bunu ilişkide ön plana çıkarmayın. Her zaman haklı olamazsınız. Olsanız da bunu her seferinde kanıtlamaya çalışmak iyi bir şey değildir. Bunu yapmayın.

İlişkide biz olmak önemli ama bunun da bir dozu var. Her şeyi beraber yapmanın bir anlamı yok. Bazen erkeğinize arkadaşlarıylaplay-station oynama fırsatı verin. Ya da erkekler kadınlarına arkadaşlarıyla bowling oynama fırsatı vermelidir. Eğer bir ilişkiye başladıysanız birbirinizi sevmişsinizdir. Artık değiştirmeye çalışmanınbiranlamı yok. Kabullenin.

ilişki

ilişki

Sosyal medyayerinde güzeldir. Abartmayın. Daha öncelikli işleriniz var. Oyunlar ve sosyal medya partnerinizden önemli değil. Partner elbette hayatın önemli bir noktasında ama merkeze koymayın. Sensiz yaşayamam diyerek her an onla olmayın, onunla vakit geçirmeyin. Geçmişte kötü şeyler olmuş olabilir. Bunun geçmişte kaldığının bilincinde olun ve kurcalamayın. Beklentileriniz olabilecek düzeyde olmalıdır. Bir durum varsa paylaşın, içinize atmayın. Son olarak da karşı tarafa hakaret etmeyin. Düşüncelerine ve değerlerine saygısızlık etmeyin.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir