Çocuğunuzun İlk Öğretmeni Olarak İzlemeniz Gereken 5 Yol

Her ebeveyn gibi çocuğunuzun ilk öğretmenisiniz ve okul hayatları boyunca öğrenmelerine yardımcı olmaya devam edeceksiniz. Nasıl bir yol izleyeceğinizi kestiremiyorsanız, işte bazı ipuçları:

çocuğunuzu övün

çocuğunuzu övün

  1. Öğrenmeyi Eğlenceli Hale Getirin

Öğrenme sadece okunan ders kitaplarından daha fazlasıdır. Konuşmaya, oyunlar oynamaya ve birlikte okumaya başlayarak çocuğunuza matematik ve okuma yazma becerilerini kazandırabilirsiniz. Çocuğunuz büyüdükçe, oyun oynamaya devam edebilir, kitaplar ve filmler hakkında konuşabilir ve öğrenmeyi eğlenceli hale getirebilirsiniz.

öğrenme

öğrenme

  1. Yüksek Beklentiler Sergilemeyin

Kendi sınırlarını aşması için teşvik etmek bir yana, çocuğunuzla gerçekçi hedefler hakkında konuşun ve onun kendi hedeflerini belirlemesine yardımcı olun. Çıkacak sorunlarda, başarısızlıklar karşısında güçlü olması için çocuğunuzu yanlışlarından ders almaya ve ilerlemeye teşvik edin.

çocuk

çocuk

  1. Aktif Dinleme

İsteksiz konuşmacıları, en çok onları dinleyerek konuşmaya ikna edebilirsiniz. Göz teması, duruş ve olumlu yorumlama gibi ileri diyalogları teşvik eden teknikler kullanın. Onları dinleyin, sizin ilginize her zaman ihtiyaçları olacak.

dinleme

dinleme

  1. Gayretlerini ve Başarılarını Övün

Çocuklar otantik teşvik ve övgü üzerine gelişir. Bu motivasyonla benlik saygısı ve güvenleri artar ve bu da okulda daha iyi sonuç almalarına yardımcı olur. Çocuğunuzu yaptığı en küçük çabada ve gösterdiği başarıda gerçek ve pozitif geribildirimle teşvik edin.

okul

okul

  1. Okul İletişimini Unutmayın

Hem siz hem de çocuğunuzun öğretmenleri onun öğrenme potansiyeline erişmesini ister.  Çocuğunuzun öğretmenleriyle sağlam bir iletişim kurarak ve okul etkinliklerine katılarak güçlü bir ilişki kurun.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir