Hamileyken Spor Yapılır mı?

Hamilelik döneminde alınan kilolar kadınların kâbusudur. Özellikle hamileliğin ardına sığınıp yemesine dikkat etmeyen kadınlar doktorunun önerdiğinden fazla kilo alabiliyor. Bunun yanı sıra bir de hareketli olmaya özen göstermiyorsa, fazladan kilo alımı kaçınılmaz oluyor.

hamile pilatesi

hamile pilatesi

Yürüyüş ve Pilates Hamilelikte Yapılabilecek Sporlardır

Hamileyken hangi sporlar yapılabilir diye düşünüyorsanız, sandığınızdan daha fazla alternatifiniz olduğunu bilmelisiniz. Mesela en kolay ve en etkili olanlarından biri yürüyüş yapmaktır. Her gün mutlaka yürümeye özen göstermelisiniz. Gideceğiniz yere kendi aracınızla ya da toplu taşıma ile gitmek yerine yürümeyi tercih etmek, sizin için en doğrusu olacaktır. Eğer çok yakın bir mesafe değilse, birkaç durak önce inip ya da aracınızı 2-3 sokak geriye park ederek gitmek istediğiniz yere yürüyerek varabilirsiniz.

hamilelikte yoga

hamilelikte yoga

Yürüyüş dışında bir diğer seçenek ise, pilatestir. Nasıl yani demeden önce araştırmanızda fayda var. Çünkü hamile pilatesini çok ekstrem bir durumunuz olmadığı takdirde doktorunuz da size önerecektir. Üstelik hamileliğiniz boyunca yaptığınız pilates sayesinde hem aşırı kilo alımının önüne geçecek hem de doğum anına hazırlık yapmış olacaksınız.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir