Hasan Dere Kimdir?

Hasan Dere Almanya’nın Dortmund şehrinde 1973 yılında 5 erkek kardeşin en küçüğü olarak dünyaya geldi. Aslen Mersinli olan Hasan Dere ağabeyleri ile birlikte iş hayatına adımlarını attı. Daha sonra Yunanistan’a giden ve burada uzun yıllar yaşayan Dere, bu ülkede çok önemli deneyimler kazanarak işletmecilik kariyerini geliştirdi.

Hasan Dere, Yunanistan’dan tekrar doğduğu şehir olan Dortmund’a dönerek hem Türklere hem de yabancılara hizmet veren restoran ve balo salonu “Grammophon” adı verilen mekânı hizmete açtı.

hasan dere

Akdeniz mutfağının damak çatlatan lezzetlerini, Türk Sanat Musikisi ve fantezi müziğin ünlü seslerini bir araya getirerek klas ve nezih bir ortam yaratan 650 kişilik mekân, farklı bir konseptin altına imza atarak birçok yatırımcı iş adamına da örnek oldu.

Grammophon adlı mekânın hem Avrupa’da hem de Türkiye’de bilinirliğinin artması ve markalaşması Hasan Dere’nin öngördüğü bir iş deneyimi oldu. Kaliteli hizmet adına örnek gösterilecek bir mekâna imza atan cesur girişimci Hasan Dere, bir süredir İstanbul’da yaşıyor ve Grammophon ailesine 3. ve 4. mekânları eklemek için yoğun bir şekilde çalışıyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir