Göğüs Küçültme Ameliyatı Hakkında Bilinmeyenler

Vücut ölçülerine göre  büyük olan göğüslere sahip olan kadınlar göğüs küçültme ameliyatı yaptırmak ister.  Sırt, boyun, omuz veya kol ağrıları yaşamasına sebep olabilen büyük göğüs . kadını toplumsal alanlarda rahatsız hissettirir. Bunlar gibi farklı sebeplerden kaynaklanan durumlarda kadınlar göğüs küçültme ameliyatı yöntemine başvurabilirler.Meme küçültme ameliyatında amaç şekli düzgün, vücut ölçülerine uyumlu göğüs sağlamaktır.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 Göğüs Küçültme Ameliyatı Hakkında Bilinmeyenler

Göğüs Küçültme Ameliyatı Hakkında Bilinmeyenler

İlk etapta hastaya genel anestezi verilir ve memenin sarkan kısımları ve fazlası alınır. Daha sonra kişinin meme ucu küçültülüp olası gereken bölgeye doğru alınır.

 Meme Küçültme Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

Hastaların en sık sorup merak ettiği konulardan bir tanesi de ameliyattan sonra memede herhangi bir iz kalıp kalmamasıdır. Bu konuda tıp dünyası içinde en az iz bırakma amacı ile ilgili olarak gelişmeler hala devam ediyor. İz durumu kişinin seçtiği ameliyat şekli ve büyüklüğe göre değişkenlik gösteren bir durum. Kişi doktoru ile bu konuya dair ayrıntılı bir konuşma yapmalıdır. Ayrıca kalacak izler de çok fazla göze çarpacak şekilde olmaz ve südyen veya mayo altına gelen şekilde ayarlanır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir