Hayatı Fark Edin!

İçinde bulunduğumuz hayatlarımızda her birimiz kendi yolumuzdaki koşuşturmacanın hengamesine kapılmış durumdayız. Bu karışıklık içinde yaşadığımız bu hayatın güzelliklerini de fark etmek kendi elimizde. Bir kere geldiğimiz yaşamda yarının garantisi yok ve bunun bilincinde olarak yaşamalıyız. Bu noktada siz değerli okuyucular için hayatı fark etmenin yollarından kısaca söz etmek istedik.

Yaşamı Fark Ettiren Yöntemler

Hayatı Fark Edin!

Hayatı Fark Edin!

Mesela meditasyon. Bilinçli bir hayat için siz de meditasyon yapabilirsiniz. Uyanık olmaya çalışın. Düşünceleriniz arasında gezin. Bir an için sosyal medya hesaplarınızdan, maillerinizden, telefonunuzdan uzak durun. Televizyon izlemeyin. Yemek ve içmekten geri durun ve dürtülerinizin ne olduğunu nasıl olduğunu izleyin. Ama asla dürtülere göre hareket etmeyin.  Ve idealler…İdealler insana endişe verir. Her ideal gerçek olamayabilir. Zaman içinde bu ideallerin kaybolmasına izin verin.

İnsanları hayatı nasıl ise öyle kabul edin. Değiştirmeye çalışmayın. Savaşmayın. Oldukları gibi kabul edin. Emin olun huzurlu olacaksınız. Etrafınızdakilerin sizden beklentilerini bir kenara atın.  Meraklı olun. Ve en önemlisi de her daim şükredin.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir