Hayat Devam Ediyor!

Karamsar olmamak gerekiyor. Hayatın her şeye rağmen devam ettiğini bilmek ve bu bilinçle birlikte yaşamak gerekiyor. Hayatın bizlere verdikleri, bazen can sıkıcı olabilir. Bu durum bizlerde zafiyete neden olabilir. Yapılması gereken, pozitif bir anlayışla hayata devam etmek olacaktır.

hayat

hayat

Dengeli Gitmek Gerekiyor

Hayat, içerisinde acı ve tatlı birçok hikâyeyi barındırır. Sadece acı hadiseleri kendimize alarak, hayata küsmemeli, tarlı hadiseleri tek taraflı görüp, aşırı iyimse olmamalıyız. Bir dengede bu yaşamı götürmeliyiz. Sonucunda, bizlere biçilen bir ömür var, bizler bu süreyi bilmiyoruz. Hayatımızı en iyi şekilde yaşamak için elimizden geleni yapmalıyız. Bu uğurda üzülebilir, sevinebilir, iyi veya kötü birçok olayla karşılaşabiliriz.

mutlu hayat

mutlu hayat

Burada soğukkanlı bir tavır içinde yer almak, bizler için önkoşuldur. Hayatı içinden çıkılmaz bir hale getirmekte bizlerin elindedir, bu hayatı dengeli bir şekilde idare etmekte. İş bize düşüyor, ortaya irade koymak gerekiyor. Kötümser olmadan, aşırı derecede iyimser olmadan bu hayatı idare etmek, büyük bir ustalık istemiyor. Sadece biraz hassasiyet, hepsi bu kadar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir