Demir Eksikliğine Ne İyi Gelir?

Kadınlar arasında daha sık bir şekilde gözlemlenen demir eksikliği sorunlarından şikayetçiyseniz, eczanelerden satın alacağınız ilaçlar ve tabletler yerine tamamen doğal yöntemler kullanarak kendinize pratik çözümler üretebilirsiniz.

kivi

kivi

Demir haplarını kullanmak zorundaysanız bu hapları C vitamini açısından zengin gıdalar ile birlikte almaya özen gösterin. Demir takviyesi yapan hapları portakal suyu, çilek veya kivi gibi gıdalarla birlikte alabilirsiniz.

çilek

çilek

Kırmızı et, demir bakımından en zengin olan gıdalar arasındadır. Etin tadı ve kokusu sizi fazla rahatsız etmiyosa yiyeceğiniz sebze yemeklerinizle birlikte de kırmızı et tüketebilirsiniz.

Sebze Tüketimini Yükseltin

Sebzeler demir açısından vazgeçilmez birer kaynaktır. Ispanak ve lahanayı bol bol tüketmeye çalışın. Et yemeyen ve vejetaryen bir kişiyseniz sebzeleri bol tükerek demir eksikliğinizi giderebilirsiniz.

sebze

sebze

Kahvaltı öğünlerinizi kesinlikle atlamayın. Kahvaltıda demir eksikliğinizi giderebilmek için yine sebzelerden ve demir açısından yüksek bir değere sahip olan kahvaltılık gevreklerden yararlanın. Gün içerisinde ise aşırı yağlı cipsler yerine patlamış mısır veya lezzetli kurabiyeler atıştırabilirsiniz. Böylelikle aşırı kilo almamış ve sağlıklı beslenmiş olursunuz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir