Yaz Aylarında Güneş Kremlerinin Faydaları

Güneş ışınlarının yararları olduğu gibi zararlarının da olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Güneş ışınlarının vücuda en olumsuz etkisi yaşlanmayı hızlandırıyor olmasıdır. Sahillerde oldukça fazla maruz kaldığımız UVA ve UVB zararlı ışınları, yaz aylarında şehir yaşamında da etkili olmaktadır. Bu durumda yapılması gereken güneş kremlerini de günlük hayatta kullanmayı alışkanlık haline getirmektir. Güneş kremlerini kullanmayı sadece yaz aylarında ve sahillerde aklımıza getiriyoruz. Bu yüzden yaz ayları girdiği andan itibaren tatil yapacak olanların çoğu güneş kremleri almaya başlıyor. Sağlıklı olan güneş kremlerini seçmeye özen gösteriyorlar.

güneş kremi

güneş kremi

Güneş Kremi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanılacak olan güneş kreminin içeriğinde, titanyum dioksit, oksit ve çinko bulunması gerekir. Bu maddeler zararlı olan güneş ışınlarına karşı adeta koruyucu birer zırh görevini görürler. Bu doğrultuda dikkat edilmesi gereken diğer husus ise; güneş kreminde kimyasal madde bulunmamasıdır. Alerjik problemi olan kişiler mutlaka doktora danışarak güneş kremi kullanmalıdırlar.

güneş kremi faydaları

güneş kremi faydaları

Zararlı güneş ışınlarından korunmak isterken daha büyük olumsuz sonuçlara yer vermemeye özen gösterilmelidir. Güneş kremlerinin koruma gücü olarak faktörleri mevcuttur. Yüksek faktörlü koruyucu güneş kremleri etki açısından daha etkili koruma sağlarlar. Bazı güneş kremlerinin özellikleri arasında cildi nemlendirmeleri ve beslemeleri vardır. Yaşlanmaya karşı koruyucu olmaları da ayrı bir etkendir.  Ciltlerine nem ve ışıltı katan güneş kremleri de tercihler edilmektedir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir