Kalp Sağlığı Nasıl Korunur?

Türkiye’de ve dünyada insanların ölüm sebepleri arasında en sık kalp damar hastalıklarına rastlanıyor. Kalp ve damar sağlığının korunması ise bu sebeple kritik bir önem taşıyor. Kalp sağlığınızı güven altına aldığınız takdirde kaliteli ve uzun bir yaşam sürebilirsiniz. Bu durumu sağlayabilmek için ise yaşam tarzınızda ve beslenme alışkanlıklarınızda ufak tefek değişiklikler yapmanız gerekiyor.

Egzersiz ve yürüyüş yaparak daha hareketli bir hayat geçirmeniz gerekiyor. Uzun süre hareketsiz kalarak çalışıyorsanız, iş çıkışlarınızdan sonra mutlaka kısa süreli de olsa ufak bir yürüyüş yapmalısınız. Sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklardan ise kesinlikle uzak durmalısınız.

Stresten Uzak Durun

Kalp Sağlığı Nasıl Korunur?

Kalp Sağlığı Nasıl Korunur?

Stres ve aşırı yorgunluk kalp ve damar hastalıklarını tetikleyen diğer sebepler arasındadır. Hayatınızda strese yol açan durumları hızlı bir şekilde ortadan kaldırarak daha pozitif ve enerjik bir hayat yaşamaya başlamalısınız.

Tüm bunlar dışında sindirimi kolay gıdalar tüketmeli ve tuz tüketiminizi minimum seviyelere indirmelisiniz. Uyumadan en az 3 saat önce ise yemek yemeyi kesmelisiniz. Sıvı tüketimlerinizde de aşırıya kaçmamalısınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir