Göğüs Sarkması Neden Olur?

Bilinenin aksine kilo vermek göğüs sarkması yaşamanıza tek başına sebep olmaz. Ancak ani şekilde aşırı bir kilo kaybederseniz göğüs sarkmasının oluşmasına sebep olabilirsiniz. 12 kilo ve üzeri oranda kaybettiğiniz kilolar sizi bu durumda riskli kişiler arasına sokar. 2 ile 4 arasındaki verilen kilolar sarkmaya sebep olmaz.

göğüs sarkması

Sigara tüketiyorsanız sigaranın öncelikle sağlığınızın tamamına zararlı olduğu bilmeli ve sonrasında göğüslerinizin sarkmasına da yol açtığını bilmelisiniz.

Göğüs Sarkması Nasıl Engellenir?

Yer çekimi sebebiyle göğüsler her hareket edişinizde kendisini zorlar ve sarkma süreci ilerlemeye başlar. Bu sebeple göğüslerinizi sabit tutarak esnememesini sağlayabilmek için destekli sütyenleri kullanarak göğüs sarkması problemini önleyebilirsiniz.

göğüs sarkıntısı

Düzenli bir şekilde spor yapıyorsanız ve egzersizlerinizin arasında koşu egzersizi de yer alıyorsa sarkmaya sebep olabilirsiniz. Spor yaparken sarkmanın oluşmaması için yine destekli sütyen kullanabilirsiniz. Bu tür sütyenler göğüslerin hareketlerini kısıtlayarak aşağıya doğru sarkmasını önler. Destekli sütyen kullanmadığınız durumlarda göğüsler aşağıya doğru hareket edeceğinden dolayı dokuların yumuşamasına yol açar. Bu yüzden destekli sütyenler yumuşamaların önüne geçerek göğüslerinizi koruma altına alır.

sarkma

sarkma

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir