Kendinize Sıkça Küçük Molalar Verin

Kendiniz iyi hissetmediğiniz zamanlarda özellikle yaptığınız şeyler var mıdır? Mesela bir deniz kenarına gidip yürüyüş yapmak, yüksek sesle müzik dinlemek ya da spora gitmek gibi. Her insanın kendini rahatlatma ve deşarj olma şekilleri birbirinden farklıdır. Kimileri yatıp uyumayı tercih ederken, kimileri tam tersine kendini dışarıya atıp biraz nefes almak isteyebilir.

sıkça küçük molalar verin

sıkça küçük molalar verin

Stresinizi İyi Yönetebilmek için Psikologlardan Yardım Alın

Psikologların da stresli ortamlarda yaşayan insanların kendilerine sık sık mola vermeleri gerektiğine dikkat çekiyor. İşiniz gereği aşırı stres yükü altında olabilirsiniz ya da her anınız gerilimli geçiyor olabilir. Belki de sosyal yaşantınızda çalkantılı bir dönemden geçiyorsunuzdur. Böyle durumlarda sebep farklı olsa da, amaç aynıdır. Bu süreci iyi yönetmek.

mola vermek

mola vermek

Bazen sıkıntılarımızla kendimiz baş edemeyebiliriz böyle durumlarda bir bilene danışmakta her zaman fayda vardır. Bunun tuhaf ya da sizi tedirgin edecek bir yanı yoktur hatta tam tersine günümüzde insanlar elle tutulur bir sorunları yokken psikologların kapısını çalıyor. Çünkü bir uzmanla sohbet etmek ve onun tavsiyelerine kulak vermek kişiye kendini iyi hissettiriyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir