Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kış aylarında evlerin vazgeçilmezi olan kombi, küçük olduğu için az yer kaplayan, oldukça pratik ve kullanışlı, hem daireyi ısıtan hem de sıcak su sağlayan, hafif ve dolayısıyla  taşınması kolay bir elektronik cihazdır.

Bacalı kombiler

Bacalı kombiler

Kombi, birçok açıdan faydalıdır. Özellikle sıcak su sağlaması, ayrı bir su ısıtıcısı alma ihtiyacını gidererek bütçeyi ekstra bir külfetten kurtarır.

Kombi Seçiminde Önemli Kriterler

Kombi seçerken üç ana unsura dikkat etmek gerekir. Bunlar; evin bulunduğu yön, metrekaresi ve olduğu kattır. Bu kriterlerin önemli olmasının sebebi ise, radyatörlerle alakalı bir durumdur. Çünkü kombi, ne kadar iyi olursa olsun radyatörün kullanışlı olması ve ısıyı yayması çok önemlidir. Bu yüzden her metrekareye göre farklı büyüklükte radyatör bulunur.

Kombi Bakımı

Kombi Bakımı

Ayrıca kombi seçerken evin yalıtımı da göz önünde bulundurulmalıdır. Daha sonra ise kombiyi satan mağazanın teknik servisi hakkında bilgi edinilmeli ve kombi arızalandığı takdirde yedek parçasının bulunup bulunamayacağı bilinmelidir.

kombi

kombi

Kombi satın alacak kişiler, yanında mutlaka bu tarz işlerden anlayan birini götürmeli ve kombinin dış kapağını açtırarak içine baktırmalıdır. Ayrıca, firmanın teknik görevlilerinin ilk önce evde araştırma yaptırmasını isteyerek kombinin ısı kapasitesini ve evdeki dağılımını ölçtürmelidirler.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir