Gebelik Döneminde Kilolarınıza Dikkat Edin

Hamilelik bir kadının en önemli ve sancılı dönemidir. Bu dönemde kesinlikle attığı her adıma, yaptığı her şeye ve yediği her yemeğe dikkat etmesi gerekir. Çünkü artık tek başına değildir kadın. Karnında taşıdığı bir parçası vardır. O parçasını sağlıklı bir şekilde dünyaya getirmektir amacı. Bu yüzden de dikkatli olmalıdır.

gebelik pilatesi

gebelik pilatesi

Kilolu Hamileliğin Riskleri

Hamilelik döneminde kilo almak çok olağan bir şeydir. Ama bu kilolarında bir yeri ve sınırı vardır. Bu sınırı aşmamanız gerekiyor. Eğer fazla kilolarla hamileliğinizi sürdürürseniz bu size büyük sıkıntılar yaşatabilir. Özellikle iş obezliğe gittiyse sıkıntı büyüktür. Obez bir bayanın ultrasonu da sekteye uğrar. Görüntü kötüleşir ve bebeğin değerlendirilmesi zorlaşır.

hamilelik ayları

hamilelik ayları

Obez olan bayanların normal doğum yapması zorlaşır ve sezeryan ihtimali artar. Hamilelik dönemi boyunca yüksek tansiyon ve benzeri rahatsızlıklarla karşılaşabilir. Düşük riski de artar. Bunun yanında erken doğum riski de artabilir. Bebek dünyaya geldikten sonra emzirme işlemi de obeziteden dolayı güç olur. Bu sorunları yaşamak istemiyorsanız kilonuza dikkat edin.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir