Otobronzan ile Muhteşem Bronzluk

Tatile gitme imkanı olmayan ve bundan dolayı istemiş olduğu bronz tene ulaşamayacağını düşünenler, otobronzanlar ile mükemmel bronzluğa erişmiş olabiliyorlar. Ancak yaptıkları yanlış uygulamalar kötü bir görüntünün oluşmasına sebep olabiliyor. Bunun olmasını engellemek için gerekli olan adımlar dikkatli bir şekilde atılmalıdır.

Otobronzan

Otobronzan

Peeling İşlemi

Nasıl ki makyaj yaparken pürüzsüz bir cilde sahip olmak gerekiyorsa aynı şekilde otobronzan uygulaması işlemi öncesinde de cildin pürüzsüz olması gerekiyor. Cildin ölü derilerinden ayrılması adına yapılan olan peeling işlemi ile beraber cilt otobronzan uygulaması için istenilen pürüzsüz görünüme erişmiş olacaktır.

Vücuda Otobronzan Uygulama

Otbronzan işlemi uygulanırken öncelikli olarak vücut belirli bölgelere ayrılmalıdır. İlk önce alt bacaklar olmak üzere üst kısımlar, sonrasında kalça, karın ve göğüs bölgesine otobronzan uygulanmaya başlanmalıdır. Sırt bölgesi en zor bölgedir. Bunun için ilk önce bel kısmına, sonrasında orta ve omuz bölgesine uygulama yapılmalıdır. Kollara otobronzan sürüldükten sonra boyun, ayakların üstü ve ellerin üstüne uygulanır.

bronz ten

bronz ten

Yüze Otobronzan Uygulaması

Yüz bölgesi vücudun diğer bölgelerine oranla çok daha hassas bir yapıdadır. Dolayısıyla eğer ki kullanılan otobronzan eğer ki yüz için uygun değilse bu bölgeye uygulanmamalıdır. Ayrıca yüz sürekli yıkandığı için iki günde bir otobronzan uygulanmalıdır.

Bronzluğu Sabitleme

Otobronzan işlemi sonrasında kusursuz görünüme erişmek adına bronzlaştırıcı pudra, likit ya da jel bir ürün ile sabitleme işlemi yapılmalıdır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir