Pırlanta Kolye Nasıl Seçilmeli?

Pırlanta kolye seçimi yapmak erkekler için de zor bir süreçtir. Hediye amaçlı olarak ya da kendinize kullanmak amaçlı olarak satın alacağınız pırlanta kolyelerinizi seçerken bazı noktalara dikkat etmelisiniz.

Pırlanta Kolye Nasıl Seçilmeli?

Pırlanta Kolye Nasıl Seçilmeli?

Sertifika, pırlantaların kalitesini belirleyen en önemli unsurdur. Sertifikasız ve garanti belgesi olmayan pırlanta kolyeleri kesinlikle satın almamalısınız. Bu tür kolyeler sahte ya da kalitesiz parçalardan üretilmiş kolyelerdir. Kısa süre içerisinde işlevselliğini kaybederler.

Aşırı Parlak Pırlantalar Sahte Olabilir

Bir diğer önemli nokta ise pırlanta kolyenin çerçevesi ve zinciridir. Zincir kısmı aşırı parlak ya da kalın ve mat gözüküyor ise ürünün sahte olma ihtimali yüksek olabilir. Saf altın ve gümüş olarak belirtilen bu aksesuarların yalnızca kaplama olması ve içinin boş malzemeler bırakılmış olması yüksek bir ihtimaldir.

Pırlantalar aşırı parlak olduğu zaman her zaman şüphelenmelisiniz. Gerçek pırlantalar asla abartılı bir ışıltıya sahip olmazlar. Güvenmediğiniz mağazalardan alışveriş yapmaktan uzak durmalısınız.

Tüm bu noktalara dikkat ederken hediye alacağınız kişinin stilini ve zevklerini de göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir