Topuklu Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar

Topuklu ayakkabılar kadınların vazgeçemediği ayakkabı modelleridir. Vücudu formda gösterdiği gibi kıyafetlerin de daha güzel durmasını sağlar. Topuklu ayakkabı seçerken bazı noktalara dikkat edilmeli ve beden tipinize göre doğru modeli almalısınız. Giydiğiniz kıyafete uygun topuklu ayakkabıyı doğru seçerseniz, kıyafeti daha güzel taşırsınız.

Topuklu Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dolgu topuklu modeller, yere rahat temas ettiği ve yüzeyinin geniş olması nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Gün içinde rahatlıkla giyebilir ve kot ya da diğer spor tarzı kıyafetlerinizle konsept yapabilirsiniz. Denge problemi yaşamayacağınız için ayaklarınızı da yormaz. Kalın topuklu ayakkabılar, dolgu topuklu ayakkabılar gibi rahattır. İş yerinde ya da günlük hayatta giyilebilen modellerdir.

Kilo sorunu yaşayan bayanların ise alçak topuklu ayakkabı modellerini seçmesi gerekir. Bel problemi yaşayanların tercihi de alçak topuklu ayakkabılar olmalı. Platform topuklu ayakkabılar ise sizleri hem uzun gösterir hem de denge sorunu yaşamanızı engeller. Günlük hayatta da rahatlıkla giyebilirsiniz. Bileği kavrayan topuklu ayakkabı modelleri ise ayağı kavradığı için ayakkabının ayağınızdan çıkma riskini azaltır.

Sivri burunlu ayakkabılar davetlerin vazgeçilmezidir. Eğimleri fazla olduğu için yürümesi biraz zordur. Günlük kullanımda tercihe dilmesi önerilmez. Sizleri zarif göstereceği gibi kıyafetlerinize de bütünlük sağlar. İnce topuklu ayakkabılar ise kısa süreli giyilmesi gereken ayakkabı modelleridir. Topuk kısmı yüksek ve ince olduğu için riskli ayakkabı modelleri arasındadır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir