Powerbank Nedir Ve Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Son yıllarda oldukça yaygınlaşan akıllı telefonlarda bitmek bilmeyen genel sorun herkesin tahmin edebileceği gibi şarj problemidir. İşte tam da bu noktada devreye powerbank yani taşınabilir batarya ürünleri girer. Siz de şarjınızın olur olmadık zamanlarda bitmesini istemiyor iseniz telefonunuz için uygun bir powerbank alın.

powerbank

powerbank

Powerbank Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Taşınabilir batarya satın almaya karar verdi iseniz size ilk önerimizi çıkış amper değerine dikkat etmeniz olacak. Ürünün giriş voltajı genelde 5V değerindedir. Bu pek değişmez. Fakat çıkış amperinin en az 2 olması gerekir. Piyasada daha ucuz fiyatlar ile satılan 1 amperlik ürünler telefonu daha geç şarj ederler. Eğer 2 amperlik satın alırsanız daha kısa sürede telefonunuzu şarj edebileceksiniz.

powerbank nedir

powerbank nedir

Eğer telefonunuz 2500-3500 mAh kapasitesinde ise en az 6000-7000 mAh seviyesinde powerbank seçmeniz gerekir. Şarjınız size yarım gün zor dayanıyor ise en yüksek kapasiteli 10000 mAh lık powerbank ürünlerinden tercih etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.  Yani telefonunuzun mili amper değerinin 3 katı fazla olan ürün satın alın. Bu sayede daha fazla şar edebilirsiniz.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir