Taksitleri Devam Eden Kredi Kartımı İptal Ettirebilir Miyim?

Kredi kartı, çağımızın zıtlık kavramı içerisinde devam eden en büyük kavramdır. Zıtlık konusunu açmakta fayda var. Bir yönden çok kazançlı, nakit parayı harcamadan işlemlerinizi hallediyor ve nakit parayı cebinizde tutuyorsunuz, bir yönden de çok zararlı, cebinizden para çıkmadığı için rahatça harcıyorsunuz. Sonuçta koskoca bir borçla baş başa kalıyorsunuz.

kredi kartı

kredi kartı

Asil Borcu Ödeyin Kartınızı İptal Ettirin

Bu iki karşıt duruma rağmen, kredi kartının kullanılma oranı oldukça yüksektir. Bu oranın içinden sıyrılıp, kartlarından kurtulmak isteyen insanlarda var. Biraz o insanların durumundan söz etmek istiyorum. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki, içerisinde borç olmayan bir kredi kartını hemen iptal edebilirsiniz.

iptal edilebilir mi

iptal edilebilir mi

Taksitli alışverişlerinizden devam eden taksitler için de şöyle bir uygulama var. Taksitleri devam eden kartlar için, bankalar zorluk çıkarsa da onların da tüm borçlarını ödeyerek, iptal seçeneğini yürürlüğe koyabilirsiniz.Bankalar, müşterilerini kaybetmemek adına bazı kuralların anlamlarını farklı yollarla ifade edebilirler.

kart iptali

kart iptali

Yalnız mevzuatlar bu hususta tüketicilerden yana bir tavır takınıyor. O da şu ki, taksitleri devam eden kartlar için yapılacak olan toplam ödeme, kartın asil borcunu kapatıyorsa, o kartın iptal edilmemesi karşısında hiçbir engel yoktur. Bu kaideyi bilmeniz, size yardımcı olacaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir