Ten Rengine Uygun Ruj Nasıl Seçilir?

Kadınların büyük bir kısmının makyajlarında en fazla kullandığı ürünlerden bir tanesi rujlar. Yapılan araştırmalara göre kadınların %80’i 14 ila 60 yaşları arasında ruj kullanmayı tercih ediyorlar. Fakat birçok kadın ne yazık ki kendi ten renklerine uygun rujları seçmedikleri için kötü bir görünüme erişebiliyorlar. Bunu engellemek ise son derece kolay.

tene göre ruj

tene göre ruj

Buğday Ten ve Kumral Saç

Her rengin yakışacağı bu ten renginde önemli olan şey dişlerin beyazlığı. Yeterince beyaz olmayan dişlere sahip kadınların mümkün olduğu kadar kahverengi tonlarından uzak durulmalıdır. Nude ve şeftali tonlar ise dudakların güzelliğini ortaya çıkartacaktır.

Açık Ten ve Sarı Saç

Bu ten rengine sahip kadınların gündüz vakitlerinde mümkün olduğu kadar açık tonlu rujları tercih etmelidir. Çünkü aksi halde çok fazla gösterişli bir hale gelmiş olabilirler. Gündüz vakitleri pembe tonlarındaki rujlar seçilebilecekken akşam vakitlerinde ise kırmızının en güzel tonları arasından istenilen seçim rahatlıkla yapılabilecektir.

sarı saçlılara ruj

sarı saçlılara ruj

Esmer Ten ve Siyah Saç

Aynı buğday tenli kadınlarda olduğu gibi bu ten rengindeki kadınlar da istedikleri rujları rahatlıkla kullanabilirler. Fakat özellikle kırmızı, kahverengi ve mürdüm rengindeki rujlar genel olarak seçilebilecek olanlar. Kadınların dikkat edecekleri şey ise illa ki pembe renkler kullanılmak isteniyorsa, çok parlak ya da açık renkli olan tonlardan uzak durulmalıdır. Böylece istenilen güzel görüntüye ulaşmaları çok daha kolay olacaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir