Uykunuzu Kaçırmanız İçin Bazı Yöntemler

Uyku insan için önemli ihtiyaçlardan bir tanesidir.Vücudumuzu, bedenimizi, zihnimizi dinlendiren şey uykudur.Fakat bazı zamanlarda uykuya esir düşmemek gerekiyor. Çok fazla uyku da yararlı bir şey değildir. Düzenli uyku her insan için önemli hususlardan bir tanesidir. Uyumamanız gereken bir anda iseniz uykumuzu kaçırmak için bir şeyler yapabilirsiniz. Mesela ertesi gün çok önemli bir sınavınız var. Deli gibi uykunuz geldi ise bu anda yapacağınız basit uygulamalar sayesinde uykunuzu kaçırmak mümkün.Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza bu tarz öneriler verdik.

uykusuzluk

uykusuzluk

Uykuyu Erteleme Yolları

İlk olarak önerimiz yüzünüzü soğuk su ile yıkamanız olacak. Eğer işe yaramazsa kesinlikle loş bir ortamda bulunmamaya özen göstermelisiniz.Açık havada 10 dakikalık bir yürüyüş size iyi gelecektir. Bir başka tavsiyemiz ise taze sıkılmış meyve suyu içmeniz olacak. Çünkü bu meyve suları uyku kaçırma konusunda birebir diyebiliriz.Bunun yanında her zaman içmekten zevk aldığımız kola da önemli uyku kaçırıcı içeceklerden bir tanesidir.

yürüyüş

yürüyüş

Kola sevmiyorsanız şekersiz sade bir kahve içmenizi önerebiliriz. Çünkü kafeini yüksek olan içecekler uyku kaçıran etkiye sahiptir.  Ayrıca bazı kişiler sakız çiğnemenin de mideyi uyardığı için uykuya engel olduğu söylüyor. Kısacası eğer deli gelen uykunuzu kaçırmak isterseniz bu saydığımız bu yöntemlerden bir tanesini deneyebilirsiniz. Emin olun, hiç pişman olmayacaksınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir