Limonlu Su İçmek Zayıflatır mı?

Son dönemde birçok kadın zayıflamak, fazlalıklarından kurtulmak ve kendisini daha iyi hissetmek için detoks etkisi yaratan besinleri tüketmeye yöneliyor ki, bunlardan biri de limon. Tek başına limon için zayıflatan bir besin dememiz mümkün değil.

Öyle olsaydı ağır diyet listeleriyle cebelleşmek yerin her gün bir kilo limon tüketerek zayıflayabilirdiniz. Ancak limonla detoks suyu yapabilir, gün içerisinde bu suyu tüketerek toksinlerden arınabilirsiniz.

Karışım

Karışım

Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

İlk olarak kendiniz için detoks suyunuzu saklayabileceğiniz 2 litre civarında bir cam şişe edinmelisiniz. Bu hem suya karşı iştahınızı artırır, hem de suyu daha iyi saklamanızı sağlar.

Detoks Suyu Tarifi

Detoks Suyu Tarifi

1 litre su için bir limonun suyunu kullanmanız yeterlidir. Şuan 2 litrelik su şişesinden bahsettiğimiz için ölçüyü buna göre veriyoruz. 2 litre detoks suyu için 2 limonun suyunu sıkın, 1 greyfurt ya da kırmızı portakalın suyunu da ilave edin.

Bulunuyorsa taze naneden birkaç yaprak içerisine ekleyin ve geri kalan kısma aldığı kadar su ekleyin. Mümkünse pH oranı yüksek su kullanmayı tercih edin. Hazırlayacağınız detoks suyu öncelikle içimi zor gelebilir, ama kırmızı portakal ve nane durumu kurtaracaktır.

 

Zamanla tadına daha çok alışabilirsiniz. Yemeklerin yanında da asitli içecekler yerine detoks suyunu tüketmeniz daha kısa sürede doyma hissine ulaşmanıza da yardımcı olur. Bahar aylarında özellikle detoks suyunu tüketmeye dikkat ettiğiniz gibi, bol su içmeyi de ihmal etmemelisiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir