Vücut Şekline Göre Elbise Seçimi Nasıl Yapılır?

İnsanların beden yapıları farklı olmak ile beraber bazı vücut şekillerine göre giyim tercihlerine yer açılarak aslında kusurlarda gizlenebiliyor. İnsanlar farklı giyim stillerini her ne kadar beğenseler de sadece beğenmek yeterli gelmeyebiliyor. Beğeninize hitap eden görsel etkinin aynı zamanda bedeniniz ile uyumlu olması bütünlüğün elde edilmesi için gereklidir.

Vücut şeklinize göre tercihinizi yaparken aslında bedeninizi de tanıyor olmanız gerekir. Kalça ve basen bölgesinin kalın olması ya da omuz ve göğüs bölgesinin alt bölgeye göre daha geniş olması gibi farklı beden şekilleri olabiliyor. Bazı kişilerin omuzları dar iken bazılarının geniş olması gibi detaylarda yer alıyor. Bu gibi durumlara sahip olmayan nadir kişiler arasındaysanız şanslı olan gruba dâhil olduğunuzu söylemek mümkün. Fakat bu detayların yanı sıra kişilerin boyları da önemlidir. Kısa boya sahip olanlar ile uzun boya sahip olanların giyimlerinde de bazı detaylara dikkat etmeleri gerekir.

Bedene Göre Nasıl Seçim Yapılır?

Bedene göre seçim yapılırken öncelikle kalın olan bölgeye daha sade ve daha koyu renge yer verilmelidir. Bunun yanı sıra daha uzun boylu görünmek için dar ve uzun elbiseler tercih edilebilir.

Elbise tercihinizde ne kadar sade desen ya da renklere yer açarsanız o kadar şık ve etkileyici olursunuz. Bunun ile beraber yeni sezon moda renklerine de yer verebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir