20’li Yaşlarda Cilt Bakım Yöntemleri

20’li yaşlarla beraber ciltte yıpranmalar kendisini gösterebilir. Bu nedenle bu yaş grubundakilerin ciltlerine iyi bakmaları gerekir. Bunun için de bazı ipuçları söz konusudur. Örneğin sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez cildi temizlemek uygundur. Bu işlemi uygularken sabunsuz ve cilt tipine uygun ürünler tercih edilmelidir. Ardından uygun bir tonik ile cildi toksik maddelerden ve makyaj kalıntılarından temizlemek gerekir. En sonunda cilde uygun bir nemlendirici kullanılarak kaybedilmiş nem yeniden sağlanır.

Eğer yağlı bir cilt söz konusu ise haftada 1 defa, kuru cilt var ise haftada 2 defa peeling uygulanmalıdır. Bu peelingi uygularken cilt tipine uygun olması önemlidir. Bu peeling ile ölü hücreler ve siyah noktalar uzaklaştırılmış olur. Bu şekilde cilt yumuşacık olur. Bununla beraber özel günlerde canlandırıcı serum uygulaması da cildin parlamasında etkilidir. Göz çevresi bölgelerinde krem sürmek ise kırışıklıkların önüne geçecektir.

cilt

cilt

Makyajla Uyumayın!

Cildi sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için ayda 1 defa cilt bakımı yaptırmak yeterli olacaktır. Kesinlikle makyajla yatılmamalıdır. Yatmadan göz çevresi özenli bir şekilde silinip temizlenmelidir. Ayrıca üst üste uygulanacak fondöten ve pudra cildin genç görüntüsünü baltalayacak unsurlardır. Bunların yerine göz ve dudakları ön plana çıkacak hafif makyajlar tercih edin.

Cildi doğal göstermenin bir yolu da nötr renkleri seçmektir. Kaşları alırken dikkat edilmelidir. Dikkatsizce alınacak kaşlar ileride kaşların seyrekleşmesine sebep olabilir. Kaş aldırma mevzusunda bir estetisyene başvurmak faydalı olabilir. Bu ufak detaylar ile sizde cildinizi taze tutabilir yaşlanmayı geciktirebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir