Stüdyo Dairelerin Avantajları Nelerdir?

Türkiye’de de gün geçtikçe yaygınlaşan stüdyo daireler alan olarak küçük olmasına karşın oldukça kullanışlıdır. Adından da anlaşılabileceği gibi stüdyo daireler genellikle sanatsal aktivitelerde bulunan kişilerin tercih ettikleri, hem işleriyle rahatça uğraşabildikleri hem de yaşam alanı olarak seçilen dairelerdir.

studyo daireler

studyo daireler

Temel unsur toplamda maksimum 2 odalı olmasıdır. Ana oda geniş ve genellikle yüksek tavanlıdır. Tek odalı dairelerde yalnızca banyo için ayrı oda bulunur. Misafir odasının hem yatak odasıyla hem mutfakla hem de çalışma alanıyla aynı olmasından ötürü iyi dizayn edilmesi gerekir. İki odalı dairelerde yatak odası ayrı olduğu için kullanım açısından biraz daha fazla avantaj barındırır.

Stüdyo Daireleri Konforlu Hale Getirmenin Yolları

Dizayn edilirken en çok zorlanılan daire tiplerinden biri olan stüdyo dairelerde toplam alan normal dairelere göre oldukça az olduğu için eşyaların portatif olması önemlidir. Duvar yatağı gibi kapanıp açılan, kolayca genişleyebilen küçük eşyalar hem kullanım açısından konforludur hem de alanı daraltmadığı için daire içerisinde hareketleri kısıtlamaz.

studyo daire avantajları

studyo daire avantajları

Stüdyo daire tercihinde seçme şansı bulunuyorsa L şeklindeki dairelerin tercih edilmesi alanın ikiye ayrılması açısından çok büyük bir avantaj sağlar. Kısa olan bölgenin kullanımında yatak yerleştirilir ve isteğe bağlı olarak bir perde gerilebilir ya da çalışma alanı olarak tercih edilebilecek olan bu küçük bölgenin ekipmanların dağınıklığını kapatmak adına da faydalı olur.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir