Alzheimer Ve Bazı Belirtileri

Alzheimer rahatsızlığı özellikle belli bir yaştan sonra birçok kişide bazı sebeplere dayalı olarak ortaya çıkar. Kişinin hayatını olumsuz yönde etkileyen bu hastalık bunama olarak halk arasında tanımlanır. Kişide hatırlamada güçlük, bazı şeyleri unutma gibi temel belirtileri vardır. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için alzheimer rahatsızlığının en net bazı belirtilerini anlatacağız.

alzheimer

alzheimer

Alzeheimer Nasıl Önlenir?

Alzheimer aslında bir beyin hastalığıdır. Halk arasında birçok insanda ortaya çıkabilir. Fakat unutkanlıkla aynı hastalık değildir. Beyinde bazı hücre ölümleri ile meydana gelen bu hastalık hızını belli başlı önlemlerle azaltmanız mümkündür. Özellikle B ve A vitamininden zengin besinler tüketilmelidir. Ayrıca B12 vitamini asla ihmal edilmemelidir. Bol Bol ceviz, badem fındık ve benzeri besinlerden tüketilmelidir. Alzheimer rahatsızlığında ilk b belirti küçük unutkanlıklardır. Ayrıca kişi planlama ve hesaplama zorlukları yaşar. Buna ek olarak bazı görevleri yapamama durumları ortaya çıkar. Ayrıca kişi zaman veya ile ilgili bazı zamanlarda kafa karışıklığı da yaşayabilir.

Daha ilerlediği zamanlarda kişi görüntüde algılama zorluğu çekebilir. Ayrıca konuşma ve anlamada zayıflama gibi durumlarda gözlenebilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir