Çekirdek Aileye Teknoloji Engeli

Günümüzde teknoloji oldukça ileri bir seviye içerisinde insanların hizmetine sunuluyor. Teknoloji içerisinde yer alan kitle iletişim araçları, eğlence araçları ve hayatı kolaylaştıran birçok farklı araç var. Ancak bu araçlar içerisinde en çok tercih edilen şeylerden birisi iletişim için kullanılan cep telefonları, bilgisayarlar.

Teknoloji Aileyi Bitiriyor

Teknoloji Aileyi Bitiriyor

Yapılan araştırmalara göre bu tür teknolojik aletler toplumun en küçük yapı taşı sayılan ailelere oldukça büyük zararlar veriyor. Aile içerisinde oldukça kuvvetli olan bağlar teknolojik bağımlılık sonucunda kopabiliyor. Aile içerisindeki ebeveynler ve çocuklar sanal ortam içerisine daha çok zaman geçiriyor. Bununla birlikte sohbet ortamı, paylaşma ortamı tamamen kaybolup monotonlaşan bir aile ortaya çıkıyor.

Dikkatli Olmak Şart

Ailede Teknoloji

Ailede Teknoloji

Toplumun en küçük kilometre taşı olan ailelerin bu şekilde bozulması beraberinde toplumun geneline de yansıyor. Teknolojik bağımlılık her geçen gün farklı bir tutku ve insanları kendisine bağlayan bir araç olarak sunuluyor. Ailelerin bozulması ve her geçen yeni gün teknoloji ile tehlikeye girmesi alınabilecek olan önlemler ile düzeltilebilir. Ancak bu sayede toplum genelinde bir iyileşme meydana getirilebilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir