Anne Adaylarına Söylenmeyecek Sözler

Anne olmak her kadının hayali. Bu konuda her kadın çevresinden destek görecektir fakat; tüp bebek yöntemiyle anne olmak için çabalayan kadınların daha çok desteğe ihtiyacı var. Bu hayal genellikle destek görse de bazen anne adaylarını korkutacak detaylar da konu edilebilir. Ne olursa olsun kadınların bu hayallerinden vazgeçmemeleri gerekir çünkü; çocuklarını kucaklarına aldıklarında asla pişman olmayacaklar ve hiç bir olumsuz detay onları rahatsız etmeyecek. Gelelim söylenen yanlışlara.

Sakın Bunları Söylemeyin

-Çocuklar zaten birer kabus, hayat onlarsız daha iyi olacak.Çocuklar bazı anlarda gerçek birer kabus olabilirler fakat; bu aynı zamanda dünyanın en tatlı varlıkları olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Zaten anne olmak isteyen bir kadın çocukların tüm güzel yanlarını bunu söylediğinizde size sıralayacaktır.

-Endişelenme, olacak, biliyorum.Herkes bunu söyleyecektir. Fakat; zaten sorun bebek sahibi olmaması ve bu asla anne adaylarını olacağına inandırmaz.

Anne Adayları

Anne Adayları

-Onuncu tüp bebek denemesinde hamile kaldı.Zaten yeterince zorlu bir sürecin daha da zor geçeceğini ve uzun süreceğini duymak anne adaylarını daha da demoralize edecektir.

-Biliyorum tatilde hamile kalacaksın.Tatil rahatlama, mutlu olma gibi düşünülebilir ama; tüp bebek yöntemiyle anne olmak isteyen bir kadın kafasında sürekli bu düşünce varken asla stres atamayacaktır.

-Evlat edinebilirsin.Tabiki evlat edinmek harika ve kutsal bir olgu. Hem bir çocuğun hayatını kurtarıyor hem de annelik duygusunu yaşıyorsunuz. Fakat kendi biyolojik çocuğu olması için uğraşan bir kadın için bu yorum “çocuğun olmayacak” demekle aynı şey demek.

-Onun hamile olduğunu üzülürsün diye söylemedim.Tabiki bir başkasının hamile olduğunu duymak kadınları üzebilir. Bu kendisini başarısız hissetmesine neden olabilir. Bunu söylememek ve o öğrenene kadar saklamak en iyisi.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir