Buzlu Su İçerek Zayıflama

Sağlıklı ve dinç bir vücut için bol bol su içilmesi gerekirken, su içme aktivitesi zayıflama amacı taşıyor ise sağlıklı bir şekilde sonuca ulaşabilmek için su yeterli olmaz.

buzlu su

buzlu su

Su tüketiminde zayıflamak için kesinlikle buzlu su içilmesi gerekiyor. Ancak kış aylarının etkisini fazlasıyla gösterdiği bugünlerde daha dikkatli olmak sağlık sorunları yaşamamak açısından büyük bir önem arz ediyor.

Metabolizmayı Hızlandırıyor

Kilo vermek ve vücudunu forma sokmak isteyen kişilerin, gün boyunca mutlak suret ile buzlu su, buzlu çay ya da buzlu meyve suları tüketmeye dikkat etmeleri gerekiyor. Buzlu suyun zayıflama konusunda insanlara bu denli yardımcı olmalarının en temel nedenlerinin başında kesinlikle buzlu içeceği ısıtarak, vücut derecesine çıkarabilmek için ekstradan kalori yakımı gerçekleştirilerek, enerji sağlamak zorunda kalınıyor.

su ile diyet

su ile diyet

Buzlu su içilmesi halinde zayıflamak isteyen kişinin vücut sitemini, vücut ısınının düşmesini engellemek amacı ile metabolizmasının daha hızlı çalışmaya başlamasına neden olur. Bu konuda daha teknik ve somut bir örnek düşünülürse 340 ml’lik bir bardak ile günde 8 bardak buzlu su tüketilmesi, kişinin fazladan 200 kalori yakabilmesine yardımcı olur.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir