Avokado Maskeleriyle Yenilenin!

İçeriğinde A, B, C, D, E, H ve K vitaminleri bulunan avokado, aynı zamanda lesitin, histidin, fitosterol, klorofil ve protein içerir. Avokadodan yapılan cilt maskesi içeriğinde bulunan bu vitamin ve mineraller ile ciddi nemlendirerek onarımına yardımcı olur. Sigara, alkol, düzensiz beslenme gibi etkenlerin sonucunda bozulan cildi dışarıdan onararak, hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.

Avokado

Avokado

Cildin kaybettiği su dengesinin yeniden kazanılmasını sağlar. Erken yaşlanma etkileri, güneş lekelerinin yüzde yaratmış olduğu olumsuz etkilerle savaşır. Bitkisel bir maske olması dolayısıyla hassas ciltlerde kullanıma uygundur. Bir çok kozmetik markası avokadonun gücünden yararlanarak krem ve maskeler üretmiştir. Hiçbir yan etkisi olmayan bitkisel avokado maskesi nasıl yapılır?

Avokado Yüz Maskesi

Malzemeler

1 adet olgun avokado

1 tatlı kaşığı kadar bal

1 adet yumurtanın sarısı

3 yemek kaşığı hakiki zeytinyağı

Hazırlanışı

Avokadoyu püre haline getirin. Ardından balı ve iyice çırpılmış yumurtayı ekleyerek harmanlayın. Karışıma zeytinyağını da yedirerek karışımın homojen olmasını sağlayın. Maskeniz hazır.

Uygulama

Avokado Maskesi

Avokado Maskesi

Temiz cilde maskeyi uygulayın. 20 dk bekleyin daha sonra maskeyi yüzünüzden çıkarın. Bitkisel avokado maskenizi haftada bir iki kez uygulayarak cildinizin yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir