Az Su Tüketmek Hastalık Sebebi

İnsanın vücudunun %70’i su, beynin ise %92’si sudur. Günümüzde istatistikler bunu gösterirken etrafımıza baktığımızda pek fazla su içildiğini göremiyoruz. Uzmanlar tarafınca yapılan araştırmalar doğrultusunda insanlar, günlük olarak hem sağlıklı ruh hem de sağlıklı bir beden için ortalama en az 2 litre kadar su içmesi gerektiği ön görülmüştür.

Az Su Tüketmek Hastalık Sebebi

Az Su Tüketmek Hastalık Sebebi

Böbrek taşı oluşumu, her bireyin başına gelebilecek bir durumdur. Böyle bir oluşumun gerçekleşmemesi için su tüketimi önemlidir. Su içmek, böbrek taşının oluşumunda önleyici en önemli faktördür. Böbrekler, kan süzerek vücutta ki atıkların ayrıştırılmasını sağlayan ve bunları su ile karıştırarak idrar yöntemiyle de dışarıya atan vücudun önemli işlevini üstlenen kısımlarıdır.

Az Su Tüketmek Hastalık Sebebi

Az Su Tüketmek Hastalık Sebebi

Diğer susuzluk rahatsızlıkları nelerdir?

Susuzluk sorunuyla karşı karşıya olduğunuzda gün içerisinde halsizlik sorunundan tutun da huzursuz olma, mide bulantısı ya da ansızın bayılma gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilme riskiniz vardır.  Bu nedenle su konusunda duyarlı olmalı ve kendi sağlığınız açısından günlük en az 2 litre su tüketimi yapmalısınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir