Bebeklerin Bağımsızlık Çağı

Artık bebeğiniz bir yaşında ve birçok şeyi yapabilme kapasitesine sahip bir durumda. Bu yaşlarda bebekler oldukça hareketlidir ve anne babaya daha çok iş düşer. Bu yaşlarda özellikle gözetim konusunda çok dikkatli olmak gerekir. 1 yaş bebek gelişimi, bebeklerin hareket yönünden bağımsızlıklarını kazandıkları bir dönemdir.

1 yaş bebek

1 yaş bebek

1 Yaş Bebek Özellikleri

Bu yaşlarda bebeklerde, kıskançlık duygusu gelişmeye başlar. Ailesini iyice benimsediği için, başkaları ile konuşmaya başladığınızda sizi kıskanabilir ve dikkatinizi çekmek için, sesli bir şekilde itiraz etmeye çalışır.

Bebekler bu yaşlarda yürümeye başlar. Yürümeye iyice alışmak için, nesnelere tutunurlar ve ayakta durmaya gayret ederler. Ancak fiziksel özellikleri buna müsaade etmediği için genel olarak bir yaşından sonra yürümeye başlayabilirler.

Genelde yürümeye çalışmaları, mobilyalara tutunarak olur ve bir taraftan ellerinde nesnelerle yürümeye çalışırlar. Yürümeye çalışırken, ufak kazalar geçirebilirler.

bebek

bebek

Nesneleri tanımaya ve onları isimlendirmeye çalışırlar. Bu yaşlarda bebekler ailelerin anlayamadığı özel kelimeler uydururlar.

Dikkatleri bu yaşlarda oldukça aktiftir ve ebeveynlerinin konuşmalarını dikkatle takip ederler, kendilerince bu konuşmaya katılmaya çalışırlar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir