Biberon Nasıl Tutulmalı?

Biberon, bebeklerinizin süt ve diğer sulu gıdaları tüketebilmesi için kullanılan bir şişedir. Şişenin uç kısımlarında yer alan emzik sayesinde bebeğiniz rahat bir şekilde beslenme ihtiyaçlarını biberon sayesinde giderebilir. Fakat biberon ile bebeğinizin beslendiği anlarda bazı noktalara dikkat etmelisiniz.

biberon fiyatları

biberon fiyatları

Biberon ile besleyeceğiniz bebeğinizi öncelikle dik ya da oturur pozisyona getirmelisiniz. Yatış pozisyonunda bebeğin biberon ile beslenmesi son derece tehlikeli sonuçlara yol açabilir. Mama, bebeğinizin boğazına ters bir şekilde giderek yemek borusunu tıkayabilir.

biberon nasıl tutulur

biberon nasıl tutulur

Biberon İçinde Mama Azaldıkça Dikleştirin

Bu sebeple yarı oturur vaziyette ya da tamamen oturur vaziyette bebeğinizi biberon ile beslemeniz önerilir. Biberonun emzikli kısmının ucu ise yukarıya doğru eğerek tutulmalıdır.

biberon modelleri

biberon modelleri

Emzik kesinlikle alt kısımlara bakacak şekilde eğilmemelidir. Aksi durumlarda biberonun içinde meydana gelen hava bebeğin her hareketinde bebeğe geçer.

biberon nasıl kullanılır

biberon nasıl kullanılır

Biberonun içinde süt ya da sıvı gıdaların oranları azalmaya başladıkça biberonu daha dik tutmaya başlamalısınız. Mama bittikçe daha fazla havaya dikilmesi bebekte gaz oluşumunu tetikleyebilecek tehlikeli durumlar arasında yer almaktadır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir