Boyun Düzleşmesi Nasıl Geçer?

Omurga bölgesinin, boyun bölgesindeki doğal duruşunu kaybetmesi sonucunda boyun düzleşmesi meydana gelmektedir. Boyun düzleşmesinin pek çok farklı sebebi olmakla birlikte en çok rastlanan sebepleri arasında psikolojik problemler ve stres bulunmaktadır.

 

Boyun Düzleşmesi Nasıl Geçer?

Boyun Düzleşmesi Nasıl Geçer?

 

Boynun düzleşmesi başlangıç aşamalarında ise kasların gevşeyebilmesi için bazı yöntemler uygulamanız gereklidir. Öncelikle hayatınızı kaygıdan ve stresten uzak bir şekilde yaşamalısınız. Sakin ve sessiz yerlerde dinlenmek de kaslarınızın gevşemesine iyi gelmektedir.

İlaç Tedavisi ve Yüzme

Doktor kontrolünde kas gevşetici ilaçlar alarak ve bol bol yüzerek de boyun düzleşmesini geçirebilirsiniz. Boynun düzleşmesi ilerlediği ise ve ağrılarınız kollarınıza kadar yayıldıysa fizik tedavi uygulamalarına başlamanız gerekebilir. Boyun düzleşmesi ile birlikte fıtık oluşumu da meydana gelmiş ise cerrahi operasyon uygulamanız gerekebilir.

Boyun tedavisini tedavi etmezseniz, sayısı ve şiddeti artmaya başlayan baş ağrıları çekmeye başlarsınız. Kısa bir süre sonra ise vücudunuz ağrı kesicilere karşı cevap vermeyecek bir hale gelmeye başlar. Beyninize giden kan dolaşımı aksar ve kendinizi depresyonda hissetmeye başlarsınız. Dengede durabilme, yürüme ve konsantrasyon gibi konularda da  sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir